(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyosung Rt125 (Nr 4945786)

Marka i model:

Hyosung Rt125

Waga w kg (łączna):

150.00

Budżet zlecenia [zł]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 202.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Leeds

Od 30 sie 2019 do 8 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Smethwick

Od 1 wrz 2019 do 15 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie na pozór. Właściwie przymocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują także platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.