(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

hyundai (Nr 4712044)

hyundai

Marka i model:

hyundai Santa Fe

Waga w kg (łączna):

1800.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 132.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Ciney

Od 15 sie 2019 do 17 sie 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Vlaanderen, Antwerpia

17 sie 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.