(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai (Nr 4728888)

Hyundai

Marka i model:

Hyundai

Waga w kg (łączna):

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2190.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De La Palma

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, San Javier

Od 5 wrz 2019 do 7 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.