Hyundai (Nr 6135820)

Hyundai

Marka i model:

hyundai Tucson

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 4765.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 22 maj 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Od 30 cze 2020 do 16 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.