(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Atos (Nr 6476275)

Hyundai Atos
Waga Sztuk:
Hyundai Atos 2 Gen. (2004 - 2008) Hatchback
Długość
356 cm
Szerokość
152 cm
Wysokość
157 cm
ok. 930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 930 kg
Dystans: 1494 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trier

27 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Chełm

12 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.