Hyundai coupe (Nr 6143640)

Hyundai coupe

Marka i model:

Hyundai coupe

Waga w kg (łączna):

1300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1440.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Brugia

11 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Skarżysko-Kamienna

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.