Hyundai Coupe (Nr 6474766)

Hyundai Coupe
Waga Sztuk:
Hyundai Coupe GK (2001 - 2005) Coupe
Długość
439 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
133 cm
ok. 1335 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1335 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 21 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Urugwaj, Montevideo, Montevideo

Od 21 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.