(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-03 17:05

Hyundai H1 Starex

(Nr 2253819)

Marka i model:

Hyundai H1 Starex

Waga w kg (łączna):

1727.00

Dystans: 657.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Göppingen, Niemcy

8 sty 2018

Adres i termin dostawy

Wałbrzych, Polska

Termin elastyczny