Hyundai i10 (Nr 6529432)

Hyundai i10
Waga Sztuk:
Hyundai i10 1 Gen. [restyling] (2010 - 2013) Hatchback
Długość
358 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
154 cm
ok. 940 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 940 kg
Dystans: 4655 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

2 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Płock

Od 4 paź 2020 do 24 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.