Hyundai i10 (Nr 7417351)

Hyundai i10
Waga
Sztuk
Hyundai i10 1 Gen. [restyling] (2010 - 2013) Hatchback
Długość
358 cm
Szerokość
159 cm
Wysokość
154 cm
ok.
922 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
922 kg
Dystans
2232 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 21 lis 2021 do 13 mar 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalucía, Roquetas De Mar

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.