(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Hyundai i20 (Nr 6676832)

Hyundai i20
Waga Sztuk:
Hyundai i20 IB (2014 - 2020) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
403 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
147 cm
ok. 1240 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1240 kg
Dystans 576 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Ełk

Od 9 paź 2020 do 10 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Szamotuły

Od 10 paź 2020 do 12 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.