Hyundai i20 (Nr 7641216)

Hyundai i20
Waga
Sztuk
Hyundai i20 PB (2008 - 2012) Hatchback 5-Doors
Długość
394 cm
Szerokość
171 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1091 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1091 kg
Dystans
2797 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Écully

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Finlandia, Etelä-Suomi, Espoo

Od 1 lip 2021 do 11 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać także, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.