Hyundai i20 (Nr 7837794)

Hyundai i20
Waga
Sztuk
Hyundai i20 IB (2014 - 2020) Hatchback 5-Puertas
Długość
403 cm
Szerokość
173 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1147 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1147 kg
Dystans
4225 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

1 lut 2022

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

11 lut 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.