(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai i30 (Nr 4718628)

Hyundai i30

Marka i model:

Hyundai I 30

Waga w kg (łączna):

1400.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3438.00 km

Adres i termin nadania

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Od 21 lip 2019 do 29 lip 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 1 sie 2019 do 10 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.