Hyundai i30 (Nr 6884604)

Hyundai i30
Waga
Sztuk
Hyundai i30 FD (2007 - 2010) Familiar 5-Puertas
Długość
447 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
156 cm
ok.
1308 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1308 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Ontario, Toronto

Od 1 lip 2021 do 31 lip 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.