(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai i30 (Nr 7541012)

Hyundai i30
Waga
Sztuk
Hyundai i30 GD [restyling] (2015 - 2017) Hatchback 5-Puertas
Długość
430 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1243 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1243 kg
Dystans
1675 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Luksemburg, Luxembourg, Bofferdange

Od 20 kwi 2021 do 4 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 20 kwi 2021 do 5 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.