(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Ioniq (Nr 6189294)

Hyundai Ioniq

Marka i model:

Hyundai Ioniq Hybrid

Waga w kg (łączna):

1445

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1656.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Mol

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

27 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.