(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai ix35 (Nr 6486305)

Waga Sztuk
Hyundai ix35 1 Gen. [restyling] (2013 - 2015) Crossover
Długość
441 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1676 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1676 kg
Dystans 725 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Dania, Zelandia, Sorø

Od 1 wrz 2020 do 4 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Oer-Erkenschwick

Od 7 wrz 2020 do 11 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.