(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 19:03

hyundai kona

(Nr 2414408)
hyundai kona

Marka i model:

hyndai kona

Waga w kg (łączna):

1230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 762.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się często, jak nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

León, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Alicante/Alacant, Hiszpania

Termin elastyczny