(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Santa Fe (Nr 5083006)

Hyundai Santa Fe

Marka i model:

Hyundai Santa Fe

Waga w kg (łączna):

2550

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kaiserslautern

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Arizona, Goodyear

6 gru 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.