Hyundai tucson (Nr 6223125)

Marka i model:

Hyundai tucson

Waga w kg (łączna):

1160

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5623.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

16 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Kamerun, Lt, Douala

11 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.