(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyundai Tucson (Nr 6462135)

Hyundai Tucson
Waga Sztuk:
Hyundai Tucson 2 Gen. (2009 - 2015) Crossover
Długość
441 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1676 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1676 kg
Dystans: 7925 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Region Murcji, Murcia

Od 7 wrz 2020 do 14 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Kirgistan, Obwód Czujski, Biskek

19 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.