Hyundai Tucson (Nr 6543928)

Hyundai Tucson
Waga Sztuk:
Hyundai Tucson 3 Gen. (2015 - 2020) Crossover
Długość
447 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
166 cm
ok. 1690 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1690 kg
Dystans: 4744 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 23 wrz 2020 do 21 paź 2020

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Od 5 paź 2020 do 23 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Należy nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.