(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Hyunday tuscon 2016 (Nr 5259610)

Marka i model:

Huyndai tuscon,2016, damaged left front

Waga w kg (łączna):

1450

Budżet zlecenia [€]:

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1474.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Genk

27 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cambrils

15 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.