Hyundi, tucson (Nr 5839779)

Hyundi, tucson

Marka i model:

Hyundi, tucson

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2670.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Vlaanderen, Antwerpen

Od 20 maj 2020 do 30 maj 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Marmara Bölgesi, Stambuł

30 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.