I need transport for a 125 square cm motorbike (Nr 6040805)

I need transport for a 125 square cm motorbike

Marka i model:

Lex moto lxr

Waga w kg (łączna):

170

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2532.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

15 maj 2020

Adres i termin dostawy

Rumunia, Okręg Marusza, Targu Mures

20 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - wszakże tylko na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.