I Triathlon bike (Nr 5830727)

I Triathlon bike

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1704.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Nottinghamshire, Sutton-In-Ashfield

18 maj 2020

Adres i termin dostawy

Austria, Styria, Graz

22 maj 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się zachować go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć stosowny karton w sklepie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione części jednośladu warto umieścić w oddzielnych, małych kartonach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części takie jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi nakładkami. Puste obszary w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu rower nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie materiałów zabezpieczających rower.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.