(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-28 22:03

inca x-one

(Nr 2329368)

Marka i model:

inca x-one

Waga w kg (łączna):

100.00

Dystans: 1540.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Poprawnie umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

    Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Głowno, 95-015, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny