Indian Chieftain Limited (Nr 7532145)

Indian Chieftain Limited
Waga
Sztuk
Indian Chieftain Limited
Długość
257 cm
375 kg
1
Łączna waga:
375 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Północna, Uithoorn

Od 22 mar 2021 do 28 mar 2021

Adres i termin dostawy

Japonia, Tokio, Shibuya

Od 10 maj 2021 do 23 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednakże jedynie pozornie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są jedynie dwie, ponieważ mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.