(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-08-28 13:31

Indian Scout

(Nr 1991591)
Indian Scout

Marka i model:

Indian Scout

Waga w kg:

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3501.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wyglądają na na ogół nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne cztery liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko dwie, gdyż mają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

     Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

7 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Ankara, Turcja

29 wrz 2017