(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-08-28 13:31

Indian Scout

(Nr 1991591)
Indian Scout

Marka i model:

Indian Scout

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 3501.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Motorcycles transport

    Motocykle i skutery to często wartościowe towary, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

7 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Ankara, Turcja

29 wrz 2017