Indian Scout (Nr 5848950)

Marka i model:

Indian Scout

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2512.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Reinfeld

11 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Carvoeiro

13 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.