Indian Scout Bobber (Nr 7180683)

Indian Scout Bobber
Waga
Sztuk
Indian Scout Bobber
Długość
228 cm
250 kg
1
Łączna waga:
250 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Od 28 lut 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Kłajpedzki, Kłajpeda

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą raptem dwie, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.