Infiniti G-Series (Nr 6543005)

Infiniti G-Series
Waga Sztuk:
Infiniti G-Series 4 Gen. [restyling] (2007 - 2013) Coupe
Długość
465 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1710 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1710 kg
Dystans: 2510 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 30 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Mostoles

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.