Infiniti Q30 (Nr 7648691)

Infiniti Q30
Waga
Sztuk
Infiniti Q30 1 Gen. (2016 - 2020) Hatchback
Długość
442 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1531 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1531 kg
Dystans
2557 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Tyne And Wear, Newcastle

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Kartagina

Od 8 lip 2021 do 14 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.