(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-01 16:06

Intercambiar maxi scooter entre ambas ciudades

(Nr 2249595)
Intercambiar maxi scooter entre ambas ciudades

Marka i model:

Honda Silverlight

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 996.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na całkiem ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Bezbłędnie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

     Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

     Należy zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Sewilla, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Palma, Hiszpania

Termin elastyczny