Intermare 42 Transport (Nr 5143618)

Intermare 42 Transport

Długość [m]:

13

Szerokość [m]:

4

Wysokość [m]:

4

Waga w kg (łączna):

12000

Budżet zlecenia [€]:

5000

Dystans: 599.00 km

Adres i termin nadania

Grecja, Peloponnisos Dytiki Ellada Ke Ionio, Korfu

Od 1 kwi 2020 do 31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Naples

Od 1 kwi 2020 do 31 maj 2020


Transport jachtów

Transport jachtu

Aby otrzymać dokładną wycenę za przewóz łodzi żaglowej, należy podać wymiary oraz wagę łodzi. Takie dane można dostać od producenta – warto jednak samodzielnie sprawdzić jaki jest stan faktyczny. Długość żaglówki mierzy się od końca dziobu do środka rufy, za to wysokość wymierza się od dna do najwyższej stałej części łodzi, a szerokość liczy się w najszerszym miejscu żaglówki. Znajomość wymiarów łodzi żaglowej pomoże przewoźnikom dobrać właściwą przyczepę oraz spełnić obowiązujące wymogi dyktowane przez przepisy drogowe.

W sytuacji, jeśli całkowity ciężar będzie większy niż 3,5 tony, kierowcę obowiązuje system ViaTOLL, oznacza to, że powinien on posiadać urządzenie viaBox, które komunikuje się z odbiornikami ulokowanymi na bramownicach. Ciężar łodzi żaglowej wraz z przewożącym go samochodem prawdopodobnie przewyższy wagę 3,5 tony – dlatego informacja o dokładnej wadze łodzi żaglowej jest niezbędna dla firmy transportowej. Łódź żaglowa powinna być ważona w takim samym stanie, w którym jest odbywał się jej transport (czyli np. z wyposażeniem, z bagażem). Nim rozpoczniemy transport jachtu, warto wyciągnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy i pozostawić tylko te, które są niezbędne na pokładzie. Wszelkie rzeczy, które pozostały na żaglówce powinny być ochronione i przymocowane. Żagle łodzi żaglowej powinny być zdjęte i zabezpieczone, urządzenia elektroniczne odłączone, a kable i przewody zabezpieczone.

Cena przewozu jachtu
Koszty transportu jachtu uzależnione są na ogół od rozmiarów i ciężaru jachtu, a także od odcinka pomiędzy załadunkiem, a wyładunkiem. Ceny przewozu niedużych żaglówek rozpoczynają się zwykle od 1,2 zł za kilometr. Za transport większych łodzi żaglowych wyda się 2,5-3 zł za kilometr. Np., za przewóz łodzi żaglowej z naszej stolicy do Sibenika (Chorwacja) zapłacono 3000 złotych. Za transport jachtu na odcinku Kilonia (Niemcy) - Kórnik (Polska) {{zapłacono 2690 zł.