Intruder 1400 (Nr 6465896)

Marka i model:

Suzuki Intruder 1400

Waga w kg (łączna):

270

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1194.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Olsztyn

Od 11 wrz 2020 do 12 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Stolberg

Od 13 wrz 2020 do 15 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - aczkolwiek tylko złudnie. Odpowiednio zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.