(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Isuzu d-max (Nr 4320085)

Marka i model:

Isuzu d-max

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2432.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

4 maj 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

5 maj 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jak zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.