(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Isuzu troper (Nr 2441144)

Isuzu troper

Marka i model:

isuzu troper

Waga w kg (łączna):

2200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1750

Dystans: 972.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Kutno

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.