it is an motorboat built as houseboat (Nr 6374915)

it is an motorboat built as houseboat

Długość [m]:

8.50

Szerokość [m]:

2.85

Wysokość [m]:

3.00

Waga w kg (łączna):

4000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1014.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Zachodniopomorskie, Świnoujście

1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Grand-Est, Strasbourg

15 maj 2021


Transport różnych gatunków łodzi

Pod hasłem „łódź” znajduje się sporo różnych pojazdów żeglujących. Rozpoczynając od małych, jak: kajaki, małe łódki, po przez większe, takie jak: żaglówki. Przy transporcie jachtów, w szczególności tych mających większe gabaryty, znaczącą kwestią jest ich waga. Firma transportowa, która zdecyduje się na taki transport łodzi, musi wiedzieć czy ładunek przekroczy 3,5 t. Gdy dojdzie do przekroczenia 3,5 tony, przewoźnika obowiązuje system ViaTOLL przez co firma transportowa ma obowiązek mieć w ciężarówce urządzenie typu: viaBox.

Podczas przewozu łajby - nie zwracając uwagi na jej rodzaj - wskazane jest pousuwać jak najwięcej rzeczy luźnych, a te które zostaną zaczepić tak, żeby się nie przemieszczały. Dobrze jest mieć świadomość, że rzeczy poruszające się mogą uszkodzić łódkę w pewnym stopniu.

Koszt transportu motorówki czy też żaglówki zwykle zależy od ciężaru, rozmiaru i odcinka do pokonania. Gdy samemu nie możemy przetransportować łódkę, proponujemy użycie giełdy transportowej Clicktrans. Trzeba w kategorii: „Łodzie” wystawić za free ogłoszenie, a w kilka chwil wieść zostanie dostarczona do wielu setek firm transportowych, które przejrzą zadeklarowany transport i zgłoszą swoje oferty. W ten sposób na jednym portalu posiada się dostęp do dużej liczby ofert różnych firm przewozowych. Czym staranniej jest nakreślony transport, tym prawdziwsza będzie wycena takiego transportu.

Przykładowo, koszt dla kajaka mieści się w przedziale 0,3-0,5 złotych za kilometr. Koszt motorówki śr. gabarytu, zazwyczaj rozpoczyna się od 1,2 złotego za kilometr, a cena sporego jachtu - to zwykle widełki 2,5-3 zł/km.