(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Italika DM250 (Nr 7531084)

Italika DM250
Waga
Sztuk
Italika DM250
Długość
207 cm
123 kg
1
Łączna waga:
123 kg
Dystans
1645 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Morelos, Cuernavaca

Od 20 kwi 2021 do 25 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Cancún

Od 30 kwi 2021 do 2 maj 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na względnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Należycie umocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.