Italika DT125Sport (Nr 7634136)

Italika DT125Sport
Waga
Sztuk
Italika DT125Sport
Długość
193 cm
98 kg
1
Łączna waga:
98 kg
Dystans
1247 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Nayarit, Las Varas

Od 3 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Guerrero, Copala

Od 31 sie 2021 do 10 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie umocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, potrzebne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.