Italika ft150ts (Nr 6402175)

Marka i model:

Italika ft150ts

Waga w kg (łączna):

110

Budżet zlecenia [€]:

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

4575457885

Dystans: 3455.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, Cabo San Lucas

Od 31 sie 2020 do 7 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Playa Del Carmen

Od 30 wrz 2020 do 11 paź 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - niemniej jednak tylko złudnie. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.