Italika RC150 (Nr 6743382)

Waga Sztuk:
Italika RC150
Długość
210 cm
125 kg
1
Łączna waga: 125 kg
Dystans 3345 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

Od 15 lis 2020 do 29 lis 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Coatzacoalcos

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Należycie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.