Italika RT200 (Nr 7615272)

Italika RT200
Waga
Sztuk
Italika RT200
Długość
199 cm
130 kg
1
Łączna waga:
130 kg
Dystans
1915 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Puebla, San Martín Texmelucan De Labastida

25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Kalifornia Dolna Południowa, Cabo San Lucas

28 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.