Italika Vitalia (Nr 7555773)

Italika Vitalia
Waga
Sztuk
Italika Vitalia
Długość
150 cm
80 kg
1
Łączna waga:
80 kg
Dystans
663 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Meksyk, Dystrykt Federalny, Meksyk

Od 1 cze 2021 do 4 cze 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Jalisco, Ciudad Guzmán

Od 4 cze 2021 do 6 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wydają się całkiem nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie złudnie. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.