Italjet Torpedo 50 (Nr 8001902)

Italjet Torpedo 50
Waga
Sztuk
Italjet Torpedo 50
Długość
185 cm
96 kg
1
Łączna waga:
96 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

1 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

31 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, konieczne będą cztery pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.