(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 08:15

iveco

(Nr 2166024)
iveco

Marka i model:

Do zaladowani Iveco daily, potrzebne najazdy, auto od prywatnej osoby. Nr kontaktowy 791 759 031

Waga w kg (łączna):

2200.00

Budżet zlecenia [zł]:

2500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1939.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

    Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Birmingham, Wielka Brytania

20 lis 2017

Adres i termin dostawy

Siedlce, Polska

22 lis 2017