(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

IVECO 40x10 WC (Nr 5285038)

IVECO 40x10 WC

Marka i model:

Iveco 40x10 WC

Waga w kg (łączna):

2650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1579.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Moià

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Turyngia, Erfurt

23 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru auta.