(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-19 16:53

iveco daily

(Nr 2165034)
iveco daily

Marka i model:

iveco daily dł .8,00m szer.2,30

Waga w kg (łączna):

4000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1000.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Bruksela, 1000, Belgia

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny